Hasan DOYDU Kimdir?

Avukat Hasan DOYDU - DOYDU Hukuk Bürosu / Hasan DOYDU Kimdir?
Önceki Sayfa

Halen Mersin Yenişehir İlçesinde bulunun ofisinde serbest avukatlık yapan Hasan DOYDU, 1973 yılında Erdemli de doğdu. 8 çocuklu ailenin en küçüğüdür. Çiftçi olan babasının ve annesinin eğitime olan sevdası nedeni ile kardeşlerinin biri lise, geri kalanı ise üniversite mezunudur.İlk öğretimini Tömük İ.Ö.Okulunda, orta okul ve liseyi ise Erdemli Lisesin de tamamlamıştır.  

Kardeşlerinin 12 eylül döneminde içine düştüğü sıkıntı ve haksızlar, ülkenin o dönemde içinde bulunduğu durum O'nu gençlik  yıllarında adalet ve hukuk sistemine yönelik eğitime yöneltmiştir.  

Bu düşünceyle 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girmiştir. Buradan 1996 yılında başarı ile mezun olarak 1997 yılında Mersin de meslek hayatına başlamıştır.

1999 yılında Erdemli'nin Çetinel ve Seçkin ailelerinin kızları olan Sibel Seçkin ile evliliğinden halen Ahmet Ediz ve Seçkin Efe isminde 2 çocukları vardır. 

18 yıllık meslek hayatı boyunca avukatlık mesleğinin elverdiği ölçüde her ortamda yaşadığı şehrin ve ülkenin sorunlarına hiç bir zaman duyarsız kalmamış söz ve eylemleri ile toplumda bu yönde taktir toplamıştır. 

Mesleğin de hak, adalet, savunmanın ve vekaletin kutsallığı, meslek etiği ilkesine uygun duruş sergileyen Avukat Hasan DOYDU, Milliyetçi muhafazakar görüşü ile birlikte, insana ve düşünceye saygılı demokrat görüntüsü ile de her kesimden insanlarla sosyal ve iş ilişkileri içindedir.

Çeşitli oda ve sivil toplum örgütlerinin ticaret, şirketler, kooperatif hukuku konularında birçok seminer çalışmalarında görev almıştır. Ayrıca Anayasa,Kamu ve siyaset hukuku,Tarım hukuku ve sorunları üzerine makaleler yazmıştır.

Ülkenin son yıllardaki hukuki ve siyasi sorunları O'nu daha  aktif hizmet yapma düşüncesine itmiş ve bu amaçla çevresinin beklentisine uygun olarak 2011 yılı 24.dönem TBMM seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden Aday adayı olmuştur. 2011 genel seçimlerinde 3 aylık kısa bir kampanya süresi içerisinde yaptığı adaylık çalışmaları büyük taktir ve beğeni toplamıştır.

2011 Genel seçimleri öncesi başlayan siyasi çalışmalarına bu güne kadar aralıksız devam eden Avukat Hasan DOYDU özellikle taban bazında sürdürdüğü siyasi çalışmalarıyla adından söz ettirmiştir. 

Yukarı